Nikogar ne briga kako zgledamo in če se kdo v to vtakne, je to njihov problem, ne naš.

Prva Groove resnica 

pravi, da nikogar ni briga kako zgledamo in da če se nekdo v to vtakne, je to njen/njegov problem ne naš. 

Tako v življenju, kot na plesišču. 

Groove ura je ura plesnega gibanja/vadbe kjer je zaželjeno, da izraziš svoj način, da se poigraš tudi z izrazi obraza, ne samo telesa. Je varen prostor kjer skozi igrivost ali igranje, ali pretvarjanje, ali… najdeš nek svoj oz svojemu telesu lasten in prijeten način gibanja oz plesanja. Da vsaj med uro preslišiš notranji glas, ki ti govori, da tvoje gibanje ni dovolj dobro, ali gibčno, ali fit, ali lepo… in da namesto notranjemu kritiku, pozornost usmeriš na prijetne občutke, ki nastopijo ko se med uro prepustiš in povežeš s svojim telesom.

Groove ima več dodanih vrednosti. Sproščanje telesa in uma, sta zame definitivno v samem vrhu. Takoj za tem pa vsekakor odkrivanje užitka in zabave skozi gibanje, odmetavanje blokad, napetosti, kompleksov… 

 

Pri groovu ne obstaja ne pravi ne napačni način plesanja (gibanja) zato poišči svoj edinstveni način izražanja

Druga Groove resnica

pravi da pri groovu ne obstaja ne pravi ne napačni način plesanja (lahko vstaviš gibanja). In da je vsaka udeleženka / udeleženec povabljena, da odkrije svoj edinstveni način plesnega izražanja oz. gibanja.

In bolj ko je tvoj način plesanja edinstven, bolj je zabavno. A najbolj zabaven in najbol edinstven način plesanja (gibanja) je točno tisti, ki tebi in tvojemu telesu najbolj paše. Tak skozi katerega začutiš, da se ti dvigujejo dlake, da se ti naježi koža, da skupaj s tvojim telesom pleše tudi srce in vsaka celica. Da čutiš premikanje kosti, mišic, fascije, kože in vsega kar te sestavlja.

Kolikokrat si dovoliš plesati (gibati) na tak način?

Kolikokrat si dovoliš plesati na tak način med drugimi? Ali si lahko dovoliš bit tudi zapeljiv, zapeljiva, eksplicitna, ekspliciten, jezen, jezna, igriv, igriva, žalostna, žalosten, naveličan, naveličana, otročja, otročji, resna, resen, presrečna, presrečen …

In ne nazadnje, ali se znaš potopiti v užitek giba tudi na glasbo, ki ti ne leži?

Vse to na varen način raziskujemo na Groovu, pa naj ne bo izgovor, da ne znaš plesati.

Pri Groovu smo mnenja, da vsak zna! 

In dokler ne poskusiš plesati na groovu, ne moreš vedeti ali zares ne znaš plesati. Ampak o tem več pri peti resnici.

Vsak človek drugačen, edinstven, unikaten in prav je, da tako tudi izgleda.

Vadi biti sam/a svoj/a!

Tretja Groove resnica 

pravi, da je vsak človek drugačen, edinstven in je prav, da  tudi izgleda drugače. (Pleše drugače, čuti drugače, doživlja stvari drugače…)

Vadi biti ti! 

Hmmm 

“Vadi biti samosvoj”

“Treniraj to kar si”

“Vadi sebe”

….

Kako bi pa ti prevedla, prevedel: “Practice being yourself”?

Še bolj pomembno vprašanje… ali vadiš biti to kar si? Pa to vprašanje je za te, ne za me, čeprav bom izredno vesela vseh komentarjev 😉 

Jaz se večkrat vprašam kdo sem. Še posebej ob interakciji z drugimi.

Kaj me pogojuje? 

Ali reagiram tako kot reagiram zato, ker je to moje, ali zato da bo mir v hiši – ta se mi itak pogosto odbije ob glavo. Se ne splača, ker pol začneš hodit po jajcih in izgubiš samega sebe. Ali reagiram tako, kot reagiram, ker ne želim nekoga užaliti, ker mislim da moja iskrena reakcija ne bi bila dobro sprejeta, ker se želim izogniti nepotrebnemu pregovarjanju oz. kreganju, ker sem bila v življenju že tolikokrat ožigosana za čudno (posebno) da sem občasno naveličana te nalepke … ker včasih rabim dalj časa, da res dobro razmislim, kje stojim, ker sem se že prevečkrat ujela, da sem kaj prehitro posplošila, ko sem hotela na hitro razložiti kako kompleksnejšo stvar.

Na srečo ugotavljam, da medtem, ko sem v mladosti velikokrat še spotencirala svojo, ali zgolj zaradi radovednosti, kako bodo ljudje okoli mene reagirali, izrekla kako provokativno, ki v bistvu ni bila moja, zdaj z leti vse večkrat izhajam iz sebe, sem to kar sem, ampak ne vedno. Še vedno ne maram konfrontacij in sem včasih raje tiho, kot da bi izrazila mnenje… včasih za to, ker mi izražanje lastnih stališč ni blizu, včasih za to, ker mi je cel proces dokaj naporen in je lažje biti tiho, včasih za to, ker to kar zares čutim, vem, ne znam ubesediti, vsaj ne tako, da bi me razumeli.

Ko bom velika in “bogata” bom najela nekoga, da bo tekste pisal v mojem imenu in skrbel, da se bodo tehnike, kot  Groove in Nia širile med ljudi 😉

Do takrat pa imate moj preskakujoč um in pomanjkljivo slovnico.

Nihče ne more narediti namesto tebe. Za svoje zdravje in srečo si odgovorna, odgovoren sam.

Četrta Groove resnica 

pravi, da nihče ne more stvari narediti namesto tebe. Za svoje zdravje in srečo si odgovorna sama.

Pri Groovu se ta resnica lahko aplicira tudi na ta način: če bi rada imela sposobnost vstati s tal z ležečega položaja, moraš to vadit sama, nihče ne more namesto tebe poiskati načine vstajanja s tal, ki ustrezajo zahtevam tvojega telesa. 

Torej, če bi se rada znebila strahov pred lastnim izražanjem, se moraš potruditi in čim večkrat poskusiti izraziti sebe. Sebe lahko izraziš skozi ples, skozi pisanje, risanje, modo, interakcijo z drugimi…, al pa kar vse skupaj.

Pri Groovu imaš varen prostor za izražanje sebe skozi gibanje oziroma ples. Brez sodbe! To je prostor, kjer te spodbujam, da odkriješ kako gibanje oziroma ples paše tebi, tvojemu telesu, tvoji duši, da si bolj sproščena, bolj samozavestna, da začutiš katero gibanje / ples v tebi sprošča občutke ugodja, prijetnosti in užitka. Da skozi gibanje treniraš prisluhniti telesu, ustaviti neprestano klepetavi um, hkrati pa na nežen in zabaven način, skozi raziskovanje obsega gibanja hitrosti in moči gibov povečuješ gibljivost, pospešuješ srčni utrip in večaš mišični tonus.

Dokler ne sprobaš,

nimaš izkušnje,

ne moreš razumeti.

Peta Groove resnica

pravi, da nečesa ne moreš v polnosti razumeti, dokler ne sprobaš. “The real work is in doing” – no zdaj da vas vidim, kako bi pa to prevedli? Bom vesela predlogov.

Ali je Groove za vas ali ne, ne moreš vedeti, dokler ne sprobaš. 

Vsekakor obstajajo razlike v občutenju Groova, glede na udeležence, glede na postavitev planetov, glede na kemijo z inštruktorico 😉

Vsekakor se splača sprobat!

Samo pomisli, kako hitro ljudje sodimo stvari o katerih ne vemo ničesar, jih nismo sprobali, že samo če omenim hrano, pa recimo potop v mrzlo vodo, pa raznorazne manualne terapije, vadbene tehnike… Kolikokrat si daste izziv sprobati nekaj čisto novega?

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *